Питання - відповідь

З початку роботи через скільки часу я можу брати відпустку і їхати до України?

Згідно Чеського законодавства через пів року ви можете брати офіційну відпустку (тривалість залежить від умов заводу)

Чи можу я взяти з собою домашнього улюбленця?

Ви можете брати улюбленця при умові що ви будете знімати житло самостійно та маєте всі необхідні документи.

Всі оплати здійснюються одним платежем чи можна платити за карту в Чехіі?

Всі оплати здійснюються в Україні у візових центрах. Чи забезпечують на заводі формою і взуттям? В основному всі заводи забезпечують. Якщо є потреба в додатковому одязі, це буде вказано в описі вакансії.

З чого почати оформлення документів?

З вибору актуальної вакансії на нашому веб-сайті – подаєте онлайн-заявку, і після цього з вами зв’язується наш менеджер.

Якщо я замовила довідку про несудимість в МРЕО і вона затримується, то чи можу я замовити термінове виготовлення додатково в іншому місті?

Так, можете.

Чи можу я робити переклад в своєму місті, а не висилати у Львів?

Ні, переклади здійснюються лише через перекладацьку агенцію у Львові, яка здійснює переклад згідно всіх необхідних вимог.

Чи можу я летіти літаком або їхати власним авто окремо від групи?

Ні, індивідуальні виїзди заборонені. Виїзди лише групові лише зі згоди заводу.

Що мені робити якщо я отримала смс з консульства про вклейку ДВР, а я вже подалась на на 3-х місячну візу і мій паспорт в візовому центрі?

Очікувати рішення по 3-місячній візі

Для чого мені проходити в Україні медогляд? Чи буду я проходити повторний медогляд по приїзду в Чехію і як він виглядатиме?

Проходження медогляду в Україні – обов’язкова вимога заводу, перед вашим виїздом вони висилаються вашому роботодавцю. По приїзду в Чехію ви додатково можете проходити медогляд.

Чи можу я перетнути кордон якщо я здала ПЛР тест в Україні і не встигла отримати результати?

Ні, не можете, вам необхідний результат тесту у паперовому або електронному вигляді до перетину кордону.

Чому коли я маю свого консультанта, то мені ще пишуть/ дзвонять інші працівники офісу?

На кожному з етапів процедури підготовки документів з вами контактує працівник, відповідальний за окремий сегмент роботи.

Для чого мені надавати всю персональну інформацію в анкету на трудову карту?

Ця інформація використовується для заповнення анкети, яка є вимогою Консульства.

Що мати з собою на вклейку візи на трудову карту?

1. Страховий поліс із перекладом на чеську мову та її копію 2. Оригінал квитанції про оплату консульського та сервісного зборів 3. Підтвердження від роботодавця (Covid, яке ми надсилаємо вам перед вклейкою візи)

На медогляді має стояти печатка сімейного лікаря чи поліклініки?

Обов’язковою є печатка лікаря, печатка медичного закладу не вимагається.

Під час медогляду, чи можна брати тільки заключення по флюрографії (рентгену), без знімку самих легень (на плівці, папері)?

Ні, знімок рентгену або флюорографії (щось одне) має бути обов’язково.

Чи мені прийде віза (трудова карта) разом з дружиною, якщо ми подавались в один день?

Ні, Консульство кожну справу розглядає індивідуально.

Чи можна робити медогляд в приватній клініці?

Медогляд можна проходити як в приватному, так і в держаному медичному закладі, проте він має бути заповненим лікарем із печаткою та підписом лікаря.

Чи може здійснити оплату в банку 400 грн особа із копією або оригіналом мого паспорту замість мене?

Ні, не може, оплата здійснюється особисто або одним із подружжя при наявності оригіналів діючих закордонних паспортів та свідоцтва про одруження.

Оплату за адміністративні послуги компанії можна тільки в Райфайзен банку чи в будь якому?

Оплата може здійснюватись в будь якому банку/онлайн-банкінгу/терміналі за реквізитами компанії.

Чи можу я змінити роботодавця, якщо мені по приїзду в Чехію не підійде робота?

Згідно Чеського законодавства через 6 місяців після отримання карти ви маєте право змінити роботодавця за попередньою згодою вашого теперішнього роботодавця.

Скільки часу мені потрібно очікувати на отримання трудової карти після приїзду в Чехію?

Розгляд карти від моменту подання може тривати від 60 до 120 днів. На рішення Консульства ми не впливаємо

Як зареєструватись на подачу на 3 місячну візу у візовий центр?

Для початку Вам потрібно оплатити сервісний збір у розмірі 400грн у відділенні банку Idea Bank або Kredo Bank і обрати місто в якому будете подавати документи. Протягом 3 днів до вас зателефонує представник візового центру і повідомить дату подачі.

Скільки грошей брати з собою до Чехії?

Ми наполегливо рекомендуємо вам мати з собою 150-200 євро і чеські крони при виїзді з України (принаймні 1000 чеських крон), також не буде зайвою мати банківську карту.

Якщо я отримаю смс інформування про готовність моєї Робочої Карти перебуваючи у Чехії?

У разі, якщо ви перебуваєте у Чехії по візі типу С (робоча віза на 90 днів) і отримуєте смс інформування з Генерального Консульства ЧР про готовність вашої карти, Вам не потрібно повертатись до Львова для вклейки візи. Зверніться у відділ кадрів або до вашого координатора/перекладача на заводі. Він вам допоможе пройти реєстрацію у поліції, здати біометричні дані та, орієнтовно, через тижні ви отримаєте Робочу Карту

Я отримав смс інформування про готовність моєї Робочої Карти

Ви отримали смс-сповіщення з Генерального Консульства ЧР що Вашу заявку по робочій карті погоджено. Для виїзду у Чехію Генеральне Консульства ЧР у м. Львів видасть Вам DVR візу. Вклейка візи відбувається з 8:30 по 10:00, отримати її ви зможете у будь який робочий день не чекаючи дати вказаної у смс.

Чи потрібно здавати ПЛР тест перед прибуттям до Чехії?

Якщо ви подорожуєте до Чехії, ваш ПЛР тест повинен бути англійською або чеською мовою зданий протягом 72годин до прибуття. Також, після проходження 5-ти денного карантину ви будете повторно здавати ПЛР тест у Чехї.

Як я можу подати заявку на вакансію?

Заповнити заявку ви можете безпосередньо на сайті або відправити запит на нашу електронну адресу lviv@top-people.cz. Тоді наш консультант зв’яжеться з вами і розповість про вакансію, яка вас зацікавила або запропонує інші актуальні вакансії відповідно до ваших вмінь та побажань.

Які документи потрібні, щоб оформитись на вакансію?

Перед тим, як розпочати оформлення документів на вакансію, наш консультант попросить вас заповнити анкету для працевлаштування, в якій ви вкажете дані вашого паспорту, ваші контактні дані та розширений опис досвіду роботи.

Скільки часу займає процес працевлаштування - від заповнення анкети до виїзду на роботу в Чехію?

Процес оформлення усіх необхідних документів на шенгенську робочу візу займає приблизно 6 тижнів.

Скільки це коштує?

Послуги нашої компанії безкоштовні. Оскільки ми напряму, без посередників працюємо з чеськими роботодавцями, усі послуги на ваше працевлаштування оплачує чеська сторона.

Чи можу я працевлаштуватись в Чехії по біометричному паспорту?

Для офіційного та легального коротко-термінового (до 90 днів) працевлаштування в Чехії вам потрібна шенгенська робоча віза, відкрита Консульством Чехії в Україні. Відповідна віза відкривається на основі Дозволу на працевлаштування та видається на термін дії виданого Дозволу на працевлаштування в Чеській Республіці.

Які додаткові документи потрібно оформити самостійно для легального працевлаштування в Чехії?

Наша компанія надасть вам повний пакет документів для відкриття коротко-строкової чеської робочої візи та Робочої Карти. Проте, існують додаткові документи, які вам потрібно оформити самостійно під час процесу працевлаштування з компанією Топ Піпл, а саме: медичні документи, зразок, яких вам надасть ваш особистий консультант. Також оформити чеський переклад ваших медичних документів; довідку про несудимість, яку ви можете замовити у відділеннях Міністерства Внутрішніх Справ України по Україні. Термін виготовлення довідки від 10 до 30 днів. Також оформити чеський переклад довідки, який повинен бути нотаріально завірений; диплом, або посвідчення з нотаріально засвідченим перекладом на чеську мову, якщо ваша посада в Чехії є кваліфікованою, тобто вимагає підтвердження про закінчену профільну освіту (наприклад: зварювальники, швачки, електрики).

Як працевлаштуватися в Чехії на довший термін, ніж три місяці?

Довготривале працевлаштування в Чехії передбачає Трудова Карта. Це дозвіл на роботу та проживання, який видається іноземцям, які не є громадянами Європейського Союзу. Трудова Карта видається на термін дії трудового договору, але не довше, ніж на 2 роки.Термін дії Карти можна продовжити.