Блог

Чи легально працювати в Чехії по відрядженню з Польщі?

07.12.2017

Кожна держава – член Європейського Союзу видає українським громадянам візу або дозвіл на перебування в країні для того, щоб ці документи надали їм можливість працювати на території даної держави, але у жодному випадку не для того, щоб дані іноземці працювали в іншій державі.  Тому, відрядження має лише тимчасовий характер, працівник є відрядженим на лише на період надання послуги, тобто до 90 днів.

Проте про відрядження з метою надання послуги йдеться лише в разі виконання даних умов:

● Український громадянин є відрядженим з держави – члена Європейського Союзу, де зазвичай працює. Тобто, перед відрядженням він повинен спочатку перебувати і працювати в державі – членові Європейського Союзу, яка йому видала візу або дозвіл на перебування в країні. Після закінчення відрядження український громадянин повертається назад до свого працедавця.

● Діяльність українського працевлаштованого штатного працівника полягає в наданні послуги відповідно до договору, укладеного між його працедавцем і чеським підприємцем або фірмою, до яких працівник відряджається. В тому випадку, якщо відряджений працівник виконує для чеського підприємця або фірми залежну трудову діяльність, яку виконують його власні штатні працівники, причому в статусі, який аналогічний статусу даних працівників, не йдеться про послугу.

● Український громадянин має протягом всього періоду відрядження трудові відношення, договір про які укладений з відряджаючим працедавцем, який за даного українського громадянина протягом всього періоду відрядження несе відповідальність. Український громадянин не має одночасно укладеного договору про трудові стосунки з чеським підприємцем або фірмою, до яких він є відрядженим.

● Український громадянин виконує роботу лише у чеського підприємця або фірми, до яких був відряджений, але у жодному випадку не у іншого чеського підприємця або фірми.

● Працедавець українського громадянина систематично здійснює в державі – членові Європейського Союзу, з якої український громадянин є відрядженим до Чеської Республіки, дійсну підприємницьку діяльність, для проведення якої працедавцеві було видано дозвіл компетентними органами даної держави. В тому випадку, якщо вищезгадані умови не є виконаними, з найбільшою правдоподібністю йдеться про протиправне ухилення від виконання закону, коли відрядження є лише цілеспрямовано інсценованим, щоб український громадянин уникнув необхідності отримання дозволу на його роботу з боку чеських органів. Кожен випадок на практиці розглядається індивідуально, з тим, що беруться до уваги конкретні обставини. Закони Чеської Республіки карають такі дії штрафом за нелегальну роботу, а також видворенням з країни українського громадянина. Український громадянин може бути видворений з країни із забороною на в‘їзд на територію Європейського Союзу строком до 5 років.

Постарайтеся уникнути санкцій і перевірте характер Вашого відрядження і серйозність того, хто Вас хоче до Чеської Республіки відрядити! Не приймайте на себе наслідки протиправних дій тих, хто отримує прибуток від Вашої праці.

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов