Блог

Робота в Чехії – як офіційно працевлаштуватись?

09.07.2018

Якщо ви вирішили знайти роботу в Чехії, для вас важливо зрозуміти, як  швидко знайти роботодавця та правильно оформити документи. Існує декілька  способів працевлаштування в Чехії. Якщо у вас є спеціальність і ви володієте чеською мовою, ви можете знайти кваліфіковану  роботу та очікувати на вищу зарплату. Якщо у вас не має технічної освіти (саме така освіта є найбільш затребуваною в Чехії), тоді ви зможете працевлаштуватись на дещо нижчу ставку, проте очікувати усіх бонусів та доплат, які пропонують роботодавці.

Існує декілька способів працевлаштування в Чехії:

1.Самостійно:

Для цього вам потрібне знання чеської мови для того, щоб особисто контактувати з роботодавцями для оформлення всіх документів.Також ніхто не дасть вам гарантії, наскільки швидко ви зможете знайти свого роботодавця і чи він надасть всі необхідні документи, адже чеських роботодавець повинен добре розуміти процеси оформлення легальних документів для працевлаштування українців. Тому, цей шлях достатньо складний. Шукати роботу ви можете самостійно на сайті Міністерства праці Чеської республіки (portal.mpsv.cz) або чеських порталів з пошуку роботи: prace.cz, jobs.cz , profesia.cz та інших.

2. За допомогою рекрутингової компанії, бажано з головним офісом в Чехії:

Така компанія зможе вам запропонувати декілька вакансій на вибір та допоможе з оформленням усіх необхідних документів, як для короткострокової так і для довготермінової візи. Агенція повинна мати ліцензію в Україні, діяти згідно чинного законодавства та підписати з вами договір на надання послуг. Компанія запропонує вам підписати договір з роботодавцем напряму. Слідкуйте, щоб у договорі були чітко вказані умови працевлаштування та ставка заробітньої плати.  Рекрутингова компанія не займається пошуком житла, цим займається роботодавцець. Житло може бути як платним, так і безкоштовним для працівника.

3. За допомогою агенції, яка є посередником між вами та роботодавцем:

Такі агенції теж запропонують вам вибір вакансій і заопікуються усіма необхідними документами. Вони підшукають вам житло, нададуть вам його безкоштовно, а також будуть представляти ваші інтереси у компанії чеського роботодавця. Проте, варто уважно читати договір, який ви будуте підписувати з агенцією та дізнатися про усі нюанси виплати заробітньої плати, понаднормових та бонусів. Оскільки, агенції-посередники, часто працюють на відсотках з зарплати працевлаштованих.

Бажаємо успіхів!

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов