Блог

Робота у Німечинні, чи легально це?

06.10.2020
Нам часто задають питання: “А в Німеччину ви працевлаштовуєте?”
І ось у цьому пості ми хочемо вам надати розгорнуту відповідь.
В останні місяці влада Німеччини депортувала сотні громадян України. В автомобілях та мікроавтобусах німецька поліція виявила групи людей, які їхали до країни з підробленими контрактами, підробленими паспортами або під виглядом туристів чи студентів, прагнучи влаштуватися на роботу до Німеччини.
Хоча офіційно Київ та Берлін ще не домовились про можливість працевлаштування українців, однак клієнти сумнівних агентств готові заплатити сотні євро за обробку документів та ризик депортації.
Німеччина – найпопулярніший робочий “пункт призначення” для українців після Польщі та Чехії. Українці приїжджають до Німеччини як туристи, з польськими робочими документами або завдяки румунським чи словацьким паспортам. Ціни посередників коливаються від кількох сотень євро за польське “робоче запрошення” до кількох тисяч за документ ЄС, наприклад, румунський паспорт. Чеська робоча віза також вважається “надійним пропуском”, але, як кажуть, доведеться чекати довго.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ Як лотерея
Ринок послуг, спрямованих на виїзд до Німеччини, нещодавно пережив бум, незважаючи на пандемію. Українські соціальні мережі та веб-сайти кишать вигідними німецькими пропозиціями для мулярів, комірників, водіїв та доглядачів, які значно перевершують польські та чеські.
Наприклад, одне агентство з працевлаштування обіцяє жінкам у віці від 28 до 55 років “без шкідливих звичок” до двох тисяч євро на місяць за догляд за людьми похилого віку з російськомовними та німецькими сім’ями в Берліні. Знання німецької мови не є обов’язковою умовою. Однак, у разі проблем з поліцією ВИ РИЗИКУЄТЕ отримати штраф, депорт чи заборону на в’їзд до країн ЄС.
Відповідно, якщо вам до вподоби робота в Європі, ви повинні подумати про власне легальне та офіційне майбутнє в країнах ЄС.
.
ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов