Блог

Країна без працівників? Чому українці виїжджають на роботу до Чехії?

19.04.2018

Згідно з останніх статистичних даних, за кордоном працюють приблизно від шести до восьми мільйонів українців. Серед тих, хто залишився, приблизно 30% задумуються про виїзд.

Які причини виїзду?
– Бажання заробляти більше – 45,2%
– Хочу жити в більш комфортній країні – 31,6%
– Виїхати заради дітей – 13,4 %

За час економічної кризи в Україні різко збільшився “рівень абсолютної бідності” – з 3,3% до 5,8% у 2015 році.
Середня зарплата на січень 2018 року становила 7828 грн або 240 Євро згідно з актуальним курсом. За інформацією консультантів рекрутингової компанії WORLD STAFF, українські прибиральниці і доглядальниці в Чехії заробляють від 75 крон за годину; швачки — від 90 крон за годину; зварювальники – від 110 крон за годину; комплектувальники товару, оператори на лінії — від 80 до 90 крон, тобто представники робочих спеціальностей в Чехії можуть заробити від 14 до 35 тис. грн. в місяць.

Чи виїжджають українці назавжди? Більшість планують залишитись за кордоном до того, як в Україні стабілізується економічна ситуація – 26 %. На другому місті бажання заробити грошей на сезонних роботах та відкрити свою справу в Україні – 15,4 %. Лише на третьому місці – виїзд назавжди – 14,1%.

Серед Європейських країн, найбільш привабливих для виїзду на роботу для українців, Чехія знаходиться на 4 місці. Найбільше робітників їдуть в Чехію на виробництва, де роботодавці пропонують стабільну зарплату на рівні чеських працівників, комфортні умови праці та забезпечують проживанням та додатковими пільгами. Серед переваг роботи в Чехії – близькість до України, пристойна плата та мова схожа на українську.

Також варто нагадати, що на початку 2018 року, Чеський уряд погодився збільшити квоту для працівників з України вдвічі, тобто до 19 600 тисяч дозволів на рік.

Матеріал з сайту www.lviv.com

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов