Блог

Кому потрібен і як оформити Povolení k zaměstnání (Rozhodnuti) для легальної роботи в Чехії ?

06.11.2017

 

 Іноземець може здійснювати на території Чеської Республіки трудову діяльність за наймом лише за передумови, що у нього є дійсний дозвіл на працевлаштування. З цього правила існують винятки (наведені у стст. 97 та 98 «Закону про зайнятість»); таким чином, ці правила не поширюються, перш за все, на іноземців з дозволом на постійне проживання, яким було надано політичний притулок, та які перебувають у ЧР на підставі дозволу на довгострокове проживання з метою спільного сімейного життя з іноземцем, який отримав дозвіл на постійне проживання або політичний притулок.

 Дозвіл на працевлаштування не вимагається також від іноземців – резидентів іншої держави-члена Європейського Союзу, які перебувають на території Чеської Республіки на підставі дозволу на довгострокове проживання з метою працевлаштування, якщо з дня оформлення цього дозволу минуло понад 12 місяців. Якщо іноземець на території ЧР працевлаштований на кількох місцях водночас, він повинен мати окремий дозвіл на кожне місце роботи. 

Дозвіл на працевлаштування вимагається і у випадках, коли іноземець має виконувати роботу на території ЧР на підставі трудових відносин з іноземним роботодавцем, який направив його для виконання такої роботи на підставі торговельного або іншого договору, укладеного з чеською юридичною або фізичною особою.

Інтереси іноземця при поданні заяви може представляти роботодавець або інша довірена особа на підставі доручення. При поданні заяви на оформлення дозволу на працевлаштування стягується держмито у розмірі 500 чеських крон. Дозвіл на працевлаштування Центр зайнятості може видати за умови, якщо йдеться про так зване зареєстроване вакантне робоче місце (тобто робоче місце, про створення або звільнення якого роботодавець сповістив Центр зайнятості). Дозвіл на працевлаштування Центр зайнятості видає тільки після певного часу перебування вакантного робочого місця у пропозиції робочих місць, протягом якого Центру зайнятості не вдалося, з врахуванням необхідної кваліфікації та недостачі вільної робочої сили, знайти особу, що зареєстрована як безробітний.

Дозвіл на працевлаштування не підлягає переведенню, тобто діє лише для працевлаштування у роботодавця, зазначеного у рішенні. Те саме стосується і виду трудової діяльності та місця виконання роботи. Дозвіл на працевлаштування на території ЧР оформлюється на обмежений строк, який не повинен перевищувати 1 року. Якщо протягом часу до скінчення строку дії дозволу на працевлаштування стануться зміни у якомусь з наведених параметрів, іноземець зобов’язаний звернутися до компетентного центру зайнятості за місцем з заявою про видання нового дозволу на працевлаштування. Якщо трудові відносини (угода про трудову діяльність, угода про виконання робіт) скінчаться раніше, припиняється й дія дозволу на проживання з метою працевлаштування. Якщо іноземець направляється роботодавцем для виконання роботи за межі місця виконання робіт, зазначеного у дозволі на працевлаштування, на строк понад 30 календарних днів, він повинен попрохати про новий дозвіл на працевлаштування.

Іноземець, працевлаштований без дозволу на працевлаштування, або такий, що виконує роботу не за виданим дозволом на працевлаштування, скоює правопорушення, за яке може бути накладений штраф у розмірі до 10 000 чеських крон. З роботодавця (мається на увазі юридична або фізична особа), можу бути стягнений штраф у розмірі 20 000 чеських крон.

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов