Блог

Прага для всіх

25.12.2017

У Празі здійснений ще один крок до полегшення інтеграції іноземців. Празька мерія запустила сайт для іноземців з країн, які не входять до Європейського союзу, які постійно проживають в місті. Портал, який отримав назву «Прага для всіх», доступний українською, чеською, російською, англійською, арабською та в’єтнамською мовами. І він має допомогти іноземцям розібратися в питаннях буденного життя міста й краще інтегруватися в чеське суспільство.

Приїхавши до Чехії, людина, яка отримала тут роботу, все ще має багато запитань: як знайти житло, де вдосконалити свої знання мови, як звернутися за допомогою до лікаря, переоформити водійські права, як розібратися з безліччю нових для себе правил і навіть як правильно поводитися в чеському суспільстві. На всі ці запитання в Празі можуть безкоштовно відповісти працівники Празького інтеграційного центру (Integrační centrum Praha), роботу якого тепер доповнив і інформаційний портал. Одночасно мерія спільно з Празьким інтеграційним центром запустили мобільний додаток Praguer. 

«Якщо мігрант приїхав, але ще не знає добре мови, а йому потрібно до лікаря, а там термінологія важка, то ми можемо таку людину супроводжувати, і не лише до лікарень. Здебільшого ми вирішуємо питання перебування клієнтів на території Чехії. Або у випадках, коли вони хочуть забрати сюди когось зі своєї рідні, до нас звертаються з соціальними питання, наприклад, як записати дитину до школи. Або ж: коли приїхали молоді люди з дипломом і не знають, як його тут нострифікувати, то в цьому ми теж спроможні надати допомогу», – пояснює фахівець центру. 

Близько 80% коштів, за які існують інтеграційні центри в Празі та загалом у Чехії, покриваються за рахунок Європейського союзу, решту доплачує празька мерія та інші муніципальні центри.

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов