Блог

ПЛР-тест після прибуття до Чехії

07.07.2020
Інформуємо про наступні новини у візовій практиці та про обов’язок проходити ПЛР-тест після прибуття до Чехії:
З 13.7.2020 р. кожен іноземець, який подає заяву на отримання шенгенської візи з метою економічної чи освітньої діяльності, буде повинен при подачі заяви також надавати належним чином заповнене підтвердження від роботодавця / навчального закладу – без цього документу заява не буде прийнятою; цей документ достатньо буде надати у формі скан-копії (оригінал не вимагатиметься).
З 13.7.2020 р., аналогічним чином, іноземець, чия заява на отримання довгострокової візи чи дозволу на проживання з метою економічної чи освітньої діяльності була схвалена, буде повинен перед вклеєнням візи також надати таке підтвердження. Без нього віза не буде вклеєна. Це буде стосуватися також і перенесення дійсної візової відмітки до нового закордонного паспорта, якщо відповідний дозвіл був виданий з метою економічної або освітньої діяльності.
Спрощується також обмеження відносно обсягу цілей перебування при вклеєнні віз – відтепер консульство буде вклеювати всі візи, які отримали позитивні рішення, за винятком довгострокових віз з метою іншої освітньої діяльності, культурною і спортивною метою.
Відтепер консульство буде також приймати і заяви на постійне проживання, включені до урядової програми згідно з рішенням Уряду № 1014/2014 (це стосується земляків із підтвердженням про приналежність до чеської земляцької спільноти).
Кожен іноземець, який протягом останніх 14 днів понад 12 годин перебував на території країн, які не входять до списку країн з низьким ризиком зараження COVID-19, включаючи Україну, зобов’язаний повідомити про цю обставину одразу після прибуття на територію ЧР по телефону або іншим способом віддаленого доступу до крайської гігієнічної станції за місцем проживання або оголошеного перебування, і невідкладно (протягом 72 годин після прибуття) за свій рахунок пройти тест RT-PCR на наявність SARS CoV-2.
До моменту надання результатів цього тесту іноземець не зможе на території ЧР займатися роботою, виконанням підприємницької чи іншої подібної діяльності або освітою у навчальних закладах.
Цей обов’язок не поширюється на працівників міжнародних транспортних перевезень та іноземців, які мають дозвіл на проживання в ЄС, які протягом 24 годин через територію ЧР транзитом повертаються додому і при цьому мають ноту, видану відповідним посольством, а також дипломати та посадові особи міжнародних організацій, зареєстрованих у МЗС ЧР, якщо їхнє перебування у ЧР не перевищує 14 днів.
Вказане вище не впливає на поступове відновлення роботи консульства:
у понеділок, 06.07.2020 р., консульство буде ще зачиненим, від вівторка 07.07. до п’ятниці 10.07.2020 р. консульство буде лише вклеювати довгострокові візи та дозволи на проживання, тобто не буде приймати донесення документів, яких бракує до заяв, як і нові заяви на довгострокові візи і дозволи на проживання, не надаватиме інформації на вікнах, не буде здійснювати легалізацію чи іншу консульську діяльність.
Детальну інформацію Ви можете прочитати на веб-сайті консульства: https://www.mzv.cz
ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов