Блог

Оновлений закон про перебування іноземців у Чехії

30.03.2020

Міністерство закордонних справ Чехії нагадало, що ті іноземці, які на момент оголошення надзвичайного стану (12 березня) перебували в республіці легально, можуть і далі залишатися в країні до відміни надзвичайного стану без необхідності вирішувати питання з документами на перебування. Про це відомство повідомило на своєму офіційному сайті (https://www.mvcr.cz/ministerstvo-vnitra-ceske-republiky.aspx ).
.
Режим надзвичайного стану оголошено на 30 днів. Це означає, що як мінімум до 10 квітня іноземці не повинні йти в МВС для продовження своїх дозволів на перебування чи з інших міграційних питань. Однак після відміни НС, зробити це потрібно буде якомога швидше. Про це йдеться у другому пункті постанови č. 71/2020 (далі текст повідомлення):
– іноземці, які перебувають на території ЧР на законних підставах тимчасово або постійно відповідно до правил перебування іноземців на момент оголошення надзвичайного стану, мають право залишатися на території ЧР протягом часу надзвичайного стану;
.
Крім того, згідно з постановою уряду від 15 березня 2020 року, дію всіх трудових карт і дозволів на працевлаштування, дійсних на момент виходу постанови, автоматично продовжується на 60 днів з моменту скасування надзвичайного стану.
.
Дослівно цей пункт звучить так:
– термін дії дозволів на роботу та дозволів на проживання, виданих до дати опублікування цього заходу особам, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, які надають послуги за договором відповідно до розділу 308 Закону № 262/2006 Кол., КЗпП, зі змінами, або за іншим договором він може бути продовжений на строк до 60 днів після закінчення надзвичайного стану, за умови, що вони діють на дату опублікування цього заходу.

ВСІ СТАТТІ
Разработка сайтов: Разработка сайтов